Motor-Car

Dobrodružstvo, priateľstvá, súťaženie

9.–14. september, Chorvátsko

Tradičné podujatie Motor-Car Regata nie je len o športových výkonoch, ale aj o nových priateľstvách a dobrodružstve.
Juraj Klepáč, Obchodný riaditeľ Motor-Car Bratislava

Registrácia

Motor-Car Regata 2024 je oficiálne registrovaná na príslušných chorvátskych úradoch. Pre vyhotovenie zoznamu posádok ako aj bezproblemový priebeh regaty je každý účastník povinný sa zaregistrovať. Účastnícky poplatok je 650 € bez DPH.

Poistenie

Upozornenie pre všetkých účastníkov. Odporúčame cestovné poistenie, ideálne pre výkon rizikových športov. V prípade potreby pomôcť alebo poradiť nás kontaktujte na e-mailovej adrese poistenie@motor-car.sk a do predmetu uveďte "Poistenie Motor-Car Regata 2024".

Odjazd NA REGATU

Motor-Car Regata odštartuje v pondelok, 9. septembra 2024 o 6:00 ráno, v AMG Performance Center na Hodonínskej 7 v Bratislave-Lamači. Cieľová destinácia Kaštel Gomilica, Chorvátsko. Pre komfortnú dopravu účastníkov Motor-Car Bratislava zabezpečil vozidlá Mercedes-Benz Triedy V.

Po príchode do maríny

Príchod do maríny Kaštel je naplánovyný do 15:00. Nasleduje prevzatie lodí kapitánmi, nalodenie posádok a preplavba do maríny Milna - štart regaty. V maríne je pripravená večera, úvodné privítanie, predstavenie tímov a program regaty. Súťaž prebieha v chorvátskych vodách, súťaži sa v jednej kategórii s handikepom. Lode sú Salona 46 a Oceanis 46,1 s maximálne 9 členmi posádky. Trasa regaty: Kaštel Gomilica, Milna, Vela Luka, Trpanj, Makarska.

NAČO SA MÔŽETE TEŠIŤ

Pre umocnenie zážitku zo spoločného dobrodružstva sú pripravené niektoré novinky. Víťazi regaty sa môžu tešiť na ceny od prvotriednej jachtárskej značky Helly Hansen. Vďaka FUN Partnerovi spoločné večere bude moderovať už ostrieľaná jachtárka Didiana, príjemnú náladu umocní skvelý DJ Carlo . Drink Partner Toison Gin počas letných večerov nadchne svojimi unikátnymi chuťami a vôňami bylín či ovocia. Na ostrove Trpanj nás čaká po večeri Toison Gin Beach Párty.

Predvádzacie jazdy

Na kľukatých cestičkách pobrežia Jadranského mora je jedinečná príležitosť zajazdiť si na najnovších modeloch značky Mercedes-Benz. Neváhajte a potvrďte svoju účasť na sobotných jazdách vrámci registracie.

ODJAZD DO BRATISLAVY​

Odjazd do Bratislavy je naplánovaný na 14.septembra po ukončení predvádzacích jázd v poobedňajších hodinách. V prípade potreby je možný odjazd už 13. septembra po vyhodnotení a záverečnej večeri.

lode Salona 46

Športové lode Salona 46 a Oceanis 46.1 sú nové športové plachetnice, ktoré zvýšia váš komfort na palube a prispejú ku kvalitným športovým momentom. Jachty  sú rýchle, pohodlné a luxusné. Spájajú najlepšie technológie, dizajn, kvalitu a prvky pohodlia s moderným exteriérom. Lode sú vyrobené tak, aby boli pevné, ale zároveň ľahké vďaka pokročilým konštrukčným technikám. Moderné a užitočné prvky akými sú automaticky vyvážené kormidlo, ktoré na pár sekúnd drží kurz alebo elektrický navijak pomáhajú získavať potrebný plavebný výkon. Verzie so štyrmi kajutami sú k dispozícii s veľkými posteľami a plnou výškou, pričom sa nezabúda na veľké skrine a úložné priestory.

Lode sú vybavené klimatizáciou, odsoľovaním vody a elektrickým generátorom. Každá loď má maximálnu kapacitu 10 pasažierov. Lode majú dve pohodlné kúpeľne s dvomi sprchami. Postele v kajutách sú vybavené posteľnou bielizňou, každý účastník má k dispozícii uterák. Tí, ktorí chcú spať na palube, vezmite si letný spací vak a karimatku.

Originálny merch

Exkluzívne pre účastníkov Motor-Car Regaty 2024 je pripravený originálny merch - kvalitné a dizajnovo atraktívne oblečenie značky Helly Hansen. Tieto produkty je môžné si zakúpiť za špeciálne ceny v e-shope Motor-Car po zadaní kupónu mcregata2024 v košíku.

Prístavy

Prístav Kaštel Gomilica
Kaštel Gomilnica
Už tradične začína Motor-Car Regata v modernom prístave chorvátskej obce Kaštel Gomilica.
Milna
Milna
Západné pobrežie ostrova Brač. Historicky významný prístav sa vd'aka polohe radí medzi najlepšie prírodné prístavy na celom Brači.
Vela Luka
Nachádza sa na západnom okraji ostrova Korčula. Nábrežie posiate palmami lemujú domy z 19. storočia. V meste sa nachádzajú bohaté archeologické zbierky.
Trpanj
Trpanj
Donedávna domov rybárov dnes láka turistov z celého sveta dokonalými panorámami, iskrivým tyrkysovým morom a bujnou stredomorskou vegetáciou.
Makarska
Makarska
Rozprestiera sa na Chorvátskej riviére, okolo chránenej zátoky pod horou Biokovo. Mesto skrýva mnohé poklady ako barokový palác a kláštor zo 16. storočia.
 • V septembri by malo byť ešte stále ustálené a pomerne teplé počasie. Voda by mohla mať viac ako 24 stupňov.
 • Pri jachtárskom vetre však môže byť na lodi sviežo. Odporúčame si vziať aj teplejšie oblečenie na deň i prípadné chladnejšie večery. Pri silnejšom vetre  môže prísť vhod  ochrana uší.
 • Ďalšie oblečenie si vezmite podľa úvahy. Na regatu vás vystrojíme tímovým dresom (4x tričko, šiltovka, rukavice).
 • Spoločenský odev nie je potrebný, zvoľte skôr športové a pohodlné veci, zídu sa aj krátke nohavice a športové tepláky.
 • Nezabudnite na šľapky alebo topánky na loď – tenisky, ktoré nefarbia podlahu alebo jachtárske mokasíny. Rátajte s tým, že topánky sa môžu zamočiť.
 • Baľte radšej menej vecí, pretože ich nebude kde všetky vybaliť. V kajute pripadá na každého člena posádky jedna malá skrinka. Nezabudnite si vziať osušku či uterák a, samozrejme, plavky.
 • Dôležité sú slnečné okuliare.  Nezabudnite si krém na opaľovvanie a pre istotu aj krém na pery. Prirodzene, vezmite si bežné osobné hygienické potreby.
 • Na lodi je WC, teplá voda a sprcha. V marínach sú k dispozícii kompletné sociálne zariadenia.
 • K mobilu a inej elektronike si vezmite nabíjačku. V kajute sú zásuvky na 220V, ktoré sú k dispozícii počas kotvenia v maríne (od večera do rána).
  Pre tých, ktorí majú obavy, že by ich mohla postretnúť morská choroba, zastavte sa v lekárni pre prostriedok proti nej (napr. Kinedryl).

Neberte veľké neskladné predmety. Zbaľte sa do menších športových tašiek, ktoré sa dajú na lodi ľahšie uskladniť. Kufre na loď nie sú vhodné.

Jedlo a pitný režim je zabezpečené kombináciou raňajok v kaviarňach v maríne, obedom na lodi a spoločných večerí v reštauráciách na pevnine. Obed na lodi si pripravujú posádky sami z chorvátskych potravín, ktoré zabezpečujú kapitáni lodí. Na každej lodi je k dispozícii chladnička a úložné priestory na potraviny.

Registračný formulár

Záväzná registrácia na podujatie Motor-Car Regata 2024. Každý účastník je povinný vyplniť formulár.

Organizátor
Motor-Car
Kontaktná osoba

Iľja Majda
+421 928 828 732
i.majda@motor-car.sk

Špeciálny partner
Leas.sk

Fun Partner

Logo funradio

Drink Partner

Logo Toison

Partner

Mercedes-Benz Financial
Allianz