Motor-Car Regata 2023

Dobrodružstvo, priateľstvá, súťaženie

11.–14. september, Chorvátsko

Tradičné podujatie Motor-Car Regata nie je len o športových výkonoch, ale aj o nových priateľstvách a dobrodružstve.
Juraj Klepáč, Obchodný riaditeľ Motor-Car Bratislava

Registrácia

Motor-Car Regata 2023 je registrovaná na príslušných chorvátskych úradoch. Každý účastník je povinný zaregistrovať sa.

Poistenie

Upozorňujeme všetkých účastníkov na nutnosť poistenia. V prípade potreby vám radi pomôžeme. Stačí napísať na e-mailovú adresu poistenie@motor-car.sk a do predmetu zadať "Poistenie Motor-Car Regata 2023".

Odjazd

Na Motor-Car Regatu odchádzame v pondelok, 11. septembra 2023, z AMG Performance Center na Hodonínskej 7 v Bratislave-Lamači o 6:00 hod.

Po príchode do maríny

Po príchode si kapitáni preberú lode, nalodí sa posádka a po krátkej inštruktáži sa preplavíme do maríny, kde na druhý deň odštartujeme regatu. V maríne nás čaká večera, úvodné privítanie, predstavenie tímov a program celej regaty. Plaviť sa budeme v chorvátskych vodách a cieľové maríny regaty sú Milna, Vrboska, Palmižana a Kaštela Gomilica. Presné inštrukcie o jednotlivých plavbách dostanú posádky pri ranných stretnutiach skipperov s rozhodcom.

Bonusová dovolenka

Súťaženie ukončíme 14. septembra slávnostným vyhodnotením v maríne Kaštel Gomilica. Vy však môžete využiť loď aj prístav a predĺžiť si dovolenku na mori až do 16. septembra do 10:00. Využitie tejto možnosti oznámte organizátorovi ešte pred začiatkom regaty.

NÁVRAT DO BRATISLAVY​

Je plánovaný 15. septembra 2023. Tí, ktorí budú mať záujem, môžu po dohode celej posádky vozidla odcestovať domov už večer, 14. septembra, po záverečnej večeri a vyhodnotení regaty. Ak ste sa rozhodli predĺžiť si pobyt na mori a využijete bonusovú ponuku, cestujete do Bratislavy až 16. septembra.

Nové lode Salona 46

Športové lode Salona 46 sú nové športové plachetnice, ktoré zvýšia váš komfort na palube a prispejú ku kvalitným športovým momentom. Jachty Salona 46 sú rýchle, pohodlné a luxusné. Spájajú najlepšie technológie, dizajn, kvalitu a prvky pohodlia s moderným exteriérom. Lode sú vyrobené tak, aby boli pevné, ale zároveň ľahké vďaka pokročilým konštrukčným technikám. Moderné a užitočné prvky akými sú automaticky vyvážené kormidlo, ktoré na pár sekúnd drží kurz alebo elektrický navijak pomáhajú získavať potrebný plavebný výkon. Verzie so štyrmi kajutami sú k dispozícii s veľkými posteľami a plnou výškou, pričom sa nezabúda na veľké skrine a úložné priestory.

Lode sú vybavené klimatizáciou, odsoľovaním vody a elektrickým generátorom. Každá loď má maximálnu kapacitu 10 pasažierov. Loď má dve pohodlné kúpeľne s dvomi sprchami. Postele v kajutách sú vybavené posteľnou bielizňou, každý účastník má k dispozícii uterák. Tí, ktorí chcú spať na palube, vezmite si letný spací vak a karimatku.

Originálny Merch

Exkluzívne pre účastníkov Motor-Car Regaty 2023 sme pripravili originálny Merch. Kvalitné a dizajnovo atraktívne oblečenie značky Helly Hansen.​

Helly Hansen

Prístavy

Gomilica
Kaštel Gomilnica
Už tradične začína Motor-Car Regata v modernom prístave chorvátskej obce Kaštel Gomilica.
Milna
Milna
Západné pobrežie ostrova Brač. Historicky významný prístav sa vd'aka polohe radí medzi najlepšie prírodné prístavy na celom Brači.
Vrboska
Vrboska
Úzka, hlboká zátoka na severnom pobreží ostrova Hvar ukrýva, kedysi rybársku dedinku Vrboska. Je známka svojimi pokojnými a tichými plážami.
Palmizana
Palmižana
Medzi skupinou ostrovčekov Paklené ostrovy na JZ od ostrova Hvar navštívime ostrov Sv. Klement s prístavom Palmižana a krásnou plážou v zátoke Vinodradišče.
 • V septembri by malo byť ešte stále ustálené a pomerne teplé počasie. Voda by mohla mať viac ako 24 stupňov.
 • Pri jachtárskom vetre však môže byť na lodi sviežo. Odporúčame si vziať aj teplejšie oblečenie na deň i prípadné chladnejšie večery. Pri silnejšom vetra vám môže prísť vhod aj ochrana uší.
 • Ďalšie oblečenie si vezmite podľa úvahy. Na regatu vás vystrojíme tímovým dresom (3x tričko, šiltovka, rukavice).
 • Spoločenský odev nebudete potrebovať, zvoľte skôr športové a pohodlné veci, zídu sa vám aj krátke nohavice a športové tepláky.
 • Nezabudnite si šľapky alebo topánky na loď – tenisky, ktoré nefarbia podlahu alebo jachtárske mokasíny. Rátajte s tým, že topánky sa vám môžu zamočiť.
 • Baľte radšej menej vecí, pretože si ich nebudete mať kde všetky vybaliť. V kajute pripadá na každého člena posádky jedna malá skrinka. Nezabudnite si vziať osušku či uterák a, samozrejme, plavky.
 • Dôležité sú slnečné okuliare. Opaľovací krém dostane každý účastník, ale nezabudnite si pre istotu krém na pery. Prirodzene, vezmite si aj bežné osobné hygienické potreby.
 • Na lodi je WC, teplá voda a sprcha. V marínach sú k dispozícii kompletné sociálne zariadenia.
 • K mobilu a inej elektronike si vezmite nabíjačku. V kajute sú zásuvky na 220V, ktoré sú k dispozícii počas kotvenia v maríne (od večera do rána).
  Pre tých, ktorí majú obavy, že by ich mohla postretnúť morská choroba, zastavte sa v lekárni pre prostriedok proti nej (napr. Kinedryl).

Neberte si veľké neskladné predmety. Zbaľte sa do menších športových tašiek, ktoré sa dajú na lodi ľahšie uskladniť. Kufre na loď nie sú vhodné.

Jedlo a pitný režim máme zabezpečené kombináciou raňajok v kaviarňach v maríne, obedom na lodi a spoločných večerí v reštauráciách na pevnine. Obed na lodi si pripravujú posádky sami z chorvátskych potravín, ktoré zabezpečujú kapitáni lodí. Na každej lodi je k dispozícii chladnička a úložné priestory na potraviny.

Registračný formulár

Záväzná registrácia na podujatie Motor-Car Regata 2023. Každý účastník je povinný vyplniť formulár.

Organizátor
Motor-Car
Kontaktná osoba

Iľja Majda
+421 928 828 732
i.majda@motor-car.sk

Generálny partner
Mercedes-Benz Financial
Hlavný partner
Leas.sk

Partneri

Swan
Allianz
Sailing forever